Kategoriler

Son Dakika Dünya Ekonomi Genel Gündem Kitap Otomobil Sağlık Sinema Spor Teknoloji Yazarlar

Gündem Haberleri


Birleşmiş Milletler’in hayatımızda suyun önemini vurgulayarak içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması amacıyla ilan ettiği 22 Mart Dünya Su Günü 25 yaşında. Şu anda, tahmini 3.6 milyar kişi, yani neredeyse küresel nüfusun yarısı potansiyel olarak su kıtlığı olan bölgelerde yaşıyor. Büyük şehirler su kıtlığıyla karşı karşıya ve bir çözüm bulmak için zamana karşı yarışıyor. Uzmanlara göre Türkiye, 2030 yılında “Su Fakiri Ülkeler” arasında yer alacak...
Onedio - Gündem - 22.03.2018 15:00
https://onedio.com/haber/bugun-22-mart-dunya-su-gunu-814636...
RTÜK e internet üzerinden yayın yapan platformları denetleme yetkisi veren yasa tasarısı dün Meclis ten geçti. Meclis ten geçen düzenlemeye göre, RTÜK uygun görmediği, yayın hakkı ya da lisansı bulunmayan, ya da hak ve lisanları iptal edilen internet yayınlarının içeriklerine yayın yasağı uygulayabilecek. Düzenlemeyi eleştirenler internet yayıncılığına sansür geldiğini savunuyor, destekleyenler ise ülkenin değerlerine ve ahlaki düzenine yönelik yanlışların önüne geçmek için bu adımın gerekli o
Onedio - Gündem - 22.03.2018 14:00
https://onedio.com/haber/4-soruda-rtuk-e-verilen-internet-yayinla...
Geçtiğimiz gün emekliye ayrılan Kırşehir Valisi Necati Şentürk ün, valilik balkonunda yaptığı konuşma sosyal medyanın gündeminde.
Onedio - Gündem - 22.03.2018 13:00
https://onedio.com/haber/elinde-zulfikar-ile-tekbir-getiren-kirse...
Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu nun satışı için anlaşmaya varıldı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011 de Milliyet ve Vatan ı sattığı Erdoğan Demirören ile Doğan Medya Grubu nun satışı konusunda el sıkıştı. Doğan Holding, Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda Demirören Medya Grubu ile görüşmelere başlandığını Kamu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.
Onedio - Gündem - 22.03.2018 09:55
https://onedio.com/haber/gundemin-zirvesine-yerlesen-gelisme-dogr...
Kamuoyunda uzun süre tartışma yaratan, internete RTÜK denetimi getiren düzenleme Meclis te kabul edilerek yasalaştı.
Onedio - Gündem - 21.03.2018 23:55
https://onedio.com/haber/internete-rtuk-denetimi-getiren-duzenlem...
Zümran Ömür, Kars ın Boğatepe köyüne gelen turistlerden birinin cep telefonu kamerası kayıttayken, proje ve dernekleri ile ilgili yaptığı Fransızca-Türkçe konuşması internette yayınlanınca sosyal medyada fenomen haline gelmişti. Ömür, adını bu kez aldığı ödülle duyurdu. Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği nin başkanlığını yapan Ömür, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği, Türkiye ye Enerji Veren Kadınlar  töreninde Yılın Girişimcisi ödülüne layık
Onedio - Gündem - 21.03.2018 21:55
https://onedio.com/haber/sosyal-medyada-fenomen-olmustu-zumran-om...
İstanbul da yaşayan birçok kişinin kullandığı boğucu ve stresli yolculukların toplu ulaşım aracı metrobüs, bir bitirme tezine konu oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencisi Neşe Altınel tezde metropoliten bireylerin yabancılaşmasını metrobüs bağlamında inceledi.
Onedio - Gündem - 21.03.2018 19:55
https://onedio.com/haber/metrobus-tez-konusu-oldu-duraklar-arasi-...
Uluslararası araştırma şirketi Mercer in her yıl yayınladığı yaşam kalitesi araştırmasında Avusturya nın başkenti Viyana üst üste 9 uncu kez dünyanın en yaşanılası şehri seçildi.
Onedio - Gündem - 21.03.2018 18:55
https://onedio.com/haber/zirve-yine-degismedi-dunyanin-en-yasanil...
Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu nun satışı için anlaşmaya varıldığı öne sürüldü. İddiaya göre Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011 de Milliyet ve Vatan ı sattığı Erdoğan Demirören ile Doğan Medya Grubu nun satışı konusunda el sıkıştı.
Onedio - Gündem - 21.03.2018 15:55
https://onedio.com/haber/-dogan-medya-grubu-satildi-iddiasi-81450...
Sürücüsüz bir otomobil ilk kez bir yayanın ölümüne yol açtı. Uber in sürücüsüz araçlarından biri, ABD de bisikletiyle karşıya geçen bir kadına çarparak ölümüne neden oldu. Uber in yanında onlarca şirket, sürücüsüz araç denemeleri yapmakta. Test aracının karıştığı trafik kazası pek çok tartışmayı beraberinde getirdi.
Onedio - Gündem - 21.03.2018 14:55
https://onedio.com/haber/surucusuz-arac-ilk-kez-can-aldi-uber-in-...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Anasayfa İletişim