Kategoriler

Son Dakika Dünya Ekonomi Genel Gündem Kitap Magazin Otomobil Sağlık Sinema Spor Teknoloji Yazarlar

Gündem Haberleri


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya’nın yeniden ibate açılması kararını eleştiren yazar Orhan Pamuk’u hedef alarak “Bir yazar müsveddesinin, ‘Ayasofya’yı yeniden camiye çevirmek dünyanın geri kalanına artık seküler değiliz demektir’ ifadesi kafasının her zerresi dikenle sarılmış Pamuk soyisimli bir şahsın mesnetsiz sızlanmasıdır” dedi.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 19:15
https://onedio.com/haber/bahceli-den-orhan-pamuk-a-ayasofya-cikis...
Tarım ve Orman Bakanlığı nın Tunceli deki dağ keçilerini avlatmak için açtığı ihale, gelen tepkilerin ardından iptal edildi. İhalenin hazırlanacak rapor doğrultusunda yeniden ele alınacağı bildirildi.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 18:40
https://onedio.com/haber/tunceli-deki-dag-kecileri-simdilik-kurtu...
İzmir de, maske takma zorunluluğu olduğu halde, kurallara uymayanların Neden maske takmıyorsunuz? sorusuna verdiği cevaplar şaşırttı. Vatandaşların, Neden takmadığımı bilmiyorum açıkçası , Bir kere ceza yedim zaten. İkincisini de yerim, üçüncüsünü de yerim büyük ihtimalle , Güneşin altında çalıştığım yetmezmiş gibi bir de maskeyle mi çalışacağım? ve Koronavirüs insanlar tarafından uydurulmuş değişik bir hastalıktır şeklinde verdiği cevaplar dikkat çekti.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 18:25
https://onedio.com/haber/maske-takmayanlar-bahanelerini-siraladi-...
Bosna Hersek’in Srebrenitsa şehrindeki Potoçari’de 11 Temmuz 1995’te yapılan ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’nın tanık olduğu ‘en büyük soykırım’ olarak tarihe geçen Srebrenitsa Katliamı nın üzerinden 25 yıl geçti.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 18:25
https://onedio.com/haber/25-yilidr-dinmeyen-aci-srebrenitsa-katli...
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, cami yapılan Ayasofya için İçinde sadece ibadet etmekle kalınmasın ve bir mektep, bir medrese olsun dedi.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 15:35
https://onedio.com/haber/diyanet-isleri-baskani-erbas-ayasofya-ni...
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, yeni eğitim ve öğretim yılında koronavirüs önlemleri ile ilgili olarak Okullar için de hibrit (karma) modeller var, yani yarısı evde yarısı okulda gibi bir eğitim düzeni söz konusu olabilir. Belki vardiyalı eğitim de söz konusu olabilir dedi.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 15:15
https://onedio.com/haber/bilim-kurulu-uyesi-yamanel-den-okullar-i...
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sakarya’da 6 gün arayla yaşanan iki ayrı patlamayla 10 yurttaşın yaşamını yitirmesinin ardından TBMM Başkanlığı’na havai fişeklerin ithal edilmesi ve satılmasına yasak getirilmesini içeren kanun teklifi verdi.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 14:30
https://onedio.com/haber/chp-den-havai-fiseklerin-yasaklanmasi-ic...
Ayasofya nın yeniden amiye çevrilmesiyle mozaikler için formül arayışına girildi. Ayasofya ya ışıklandırma sistemi kurulması ve namaz süresince mozaiklerin karartılması veya açılır-kapanır perdeyle kapatılması seçenekleri gündemde.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 14:10
https://onedio.com/haber/ayasofya-ibadete-acildi-peki-mozaikler-n...
Ayasofya nın yeniden amiye çevrilmesiyle mozaikler için formül arayışına girildi. Ayasofya ya ışıklandırma sistemi kurulması ve namaz süresince mozaiklerin karartılması seçeneği öne çıkıyor.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 13:30
https://onedio.com/haber/ayasofya-911062...
Taksicilerin meslek odası olan İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası, tecavüz gibi yüz kızartıcı davranışlarda bulunulması ya da haksız kazanç sağlanması gibi durumlarda “Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi”nin süresiz iptal edilmesini sağlayan yasal düzenlemelerin iptali istemiyle İBB’ye dava açtı. Oda, düzenlemenin hukuka aykırı olduğu için iptal edilmesini istediğini ifade etti.
Onedio - Gündem - 11.07.2020 12:30
https://onedio.com/haber/taksiciler-ibb-ye-tecavuz-gibi-yuz-kizar...
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>
Anasayfa İletişim