Kategoriler

Son Dakika Dünya Ekonomi Genel Gündem Kitap Magazin Otomobil Sağlık Sinema Spor Teknoloji Yazarlar

Gündem Haberleri


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya da meydana gelen patlama ile ilgili açıklama yaptı. Bakan, Patlamanın olduğu işletmenin çalışma izni en kısa sürede iptal edilecek. dedi.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 20:15
https://onedio.com/haber/bakan-soylu-havai-fisek-fabrikasinin-cal...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile ortak basın açıklaması yaptı. Bakan Koca,  DSÖ ile Türkiye arasındaki ilişkilerin genişletilmesi konusunda bölge direktörü ile mutabakat içindeyiz. İstanbul da DSÖ ofisini hızla hayata geçiriyoruz derken Hans Kluge de Türkiye nin Kovid-19 la mücadelesini överek, Türkiye Kovid-19 ile mücadelede önemli bir virajı almaktadır. Vaka yükü ve ölüm rakamları yüzde 75 azalmıştır dedi.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 19:15
https://onedio.com/haber/dso-avrupa-direktoru-nden-turkiye-ye-ovg...
Merkez Av Komisyonu, nesli dünya ölçeğinde tehlike altında olan üveyik ve elmabaş patka kuş türlerinin avlanmasına izin verdi. Buna göre avcılar, bir av gününde 3 üveyik ve 2 elmabaş patka avlayabilecek. Bu durumun Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere aykırı olduğunu belirten doğa koruma örgütleri, kararın iptali için yargıya başvurmaya hazırlanıyor.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 18:10
https://onedio.com/haber/nesli-tukenen-kuslarin-avlanmasina-oy-bi...
Geçtiğimiz eylül ayında bir öğrenciyi gasp ettikten sonra hastanede polisin üzerine yürüyen iki şehir eşkıyasının görüntüleri kamuoyunda tepki toplamıştı. Bugün o eşkıyalara ‘silahlı tehdit’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından ayrı ayrı 6 buçuk yıl hapis cezası verildiği öğrenildi.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 18:10
https://onedio.com/haber/universite-ogrencisini-gasp-edip-polisin...
Sakarya da ihmaller sonrası peş peşe meydana gelen patlamaların ardından CHP li belediyeler havai fişek kullanımını yasakladı. İlk karar Edirne Belediyesi nden geldi. Belediye Başkanı Recep Gürkan havai fişek kullanımını bıraktıklarını belirterek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ı da aynı duyarlılığa göstermeye davet etti.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 16:15
https://onedio.com/haber/edirne-belediye-baskani-gurkan-havai-fis...
Adana da iki çocuğunu istismar etmekten yargılanan kişinin çocuk hastanesinde çalıştığı ortaya çıktı. Hakkında verilen takipsizlik kararı, annenin itirazı üzerine bozulan şüpheli M.A.K Kadın ve Çocuk Hastanesi’ndeki işine devam ediyor.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 16:15
https://onedio.com/haber/iki-cocuguna-istismardan-yargilaniyor-su...
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Ayasofya nın ibadete açılması, tarihi dünya mirası kimliğinden bir şey eksiltmez. Daha fazla insan orayı ziyaret edebilir dedi. Kalın, sosyal medya düzenlemelerine ilişkin ise Kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu diye konuştu.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 15:10
https://onedio.com/haber/cumhurbaskanligi-sozcusu-kalin-sosyal-me...
ABD de polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden ve ülke çapında protestolar düzenlenmesine neden olan George Floyd un, katil zanlısı polis tarafından boğazının sıkıştırıldığı anların kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda zanlı polis Chauvin in, Beni öldüreceksin adamım diyen Floyd a, O zaman bağırmayı kes dediği anlaşılıyor.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 14:15
https://onedio.com/haber/iskence-aninin-kayitlari-ortaya-cikti-ka...
İstanbul da sevgilisinin şiddetinden kaçan bir kadın ilk gördüğü dükkana sığındı. Genç kadının peşinden içeri giren kişi, spor salonundaki Kick Boks Milli Takım Başantrenörü Cemal Daşdan tarafından etkisiz hale getirildi.  Yaşananları anlatan Daşdan, Ofisime kadar girdi bayanın üzerine saldırmaya çalıştı, boğuşma oldu ama yine de kadına dokundurmadık dedi.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 14:15
https://onedio.com/haber/gordugu-ilk-yere-sigindi-sevgilisini-kov...
Sakarya da Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.
Onedio - Gündem - 09.07.2020 13:15
https://onedio.com/haber/sakarya-da-havai-fisek-fabrikasinda-patl...
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>
Anasayfa İletişim